Vítězové soutěže o nejlepšího střelce ve florbalu; turnaj pořádá DDM Šumná Blížící se konec školního roku je v šumenském domě dětí ve znamení několika tradičních akcí, ke kterým patří především běh rodičů s dětmi „O perníkové srdce“ a Mistrovství Šumné ve cvrnkání kuliček do důlku.
    Také finálová utkání kategorií mladších a starších žáků Šumenské florbalové ligy, jejímž vyhlašovatelem je DDM Šumná, proběhla v těchto dnech v tělocvičně místní ZŠ.

Ve florbalu získalo první místo a pohár v kategorii mladších žáků družstvo florbalistů Blížkovice I. /vedoucí p. Bernardová/, na dalších místech skončili florbalisté ze Šumné /vedoucí p. Holík / a Lubnice /vedoucí p. Kovář/.

Ocenění pro nejlepší střelce získali Otakar Bartes /Blížkovice/ před Alešem Novákem /Šumná/, třetí místo obsadil Radim Hochman /Blížkovice/.
    Ve finálových utkáních starších žáků si nejlépe vedli, první místo a pohár získali florbalisté družstva Blížkovice I. /vedoucí p. Bernardová/, na dalších místech skončili florbalisté z Vranova nad Dyjí /vedoucí p. Durda/ a Bližkovice II. /vedoucí p. Bernardová/.
    Ocenění pro nejlepší střelce získali Lukáš Samek před Janem Šípem /oba Blížkovice I./, třetí místo obsadil Pavel Kratochvíl /Vranov nad Dyjí/.

Vítězi jednotlivých kategorií Běhu o perníkové srdce a tím i majiteli krásných perníkových srdcí se stali tito soutěžící: Barbora Balíková /děti do 5 let/, Eva Říčková /děti do 6 let/, Ondřej Bonk /1. a 2. ročník ZŠ/, Radim Šalamoun /3. a 4. ročník ZŠ/ a Kristýna Sklenářová /5. – 6. ročník ZŠ/ a Jan Malíř /7. – 9. ročník ZŠ/. všichni samozřejmě se svými dospělými spoluběžci. Ve společném běhu rodičů si za mohutné podpory všech přítomných dětí vybojovala mezi maminkami a babičkami první místo paní Marie Slabá, z tatínků a dědečků obsadil 1. místo pan Jiří Držmíšek.
    Úplně nejmladším účastníkem běhu byl Dominik Pánek /14 měsíců/, který trasu absolvoval se svým tatínkem Davidem.

Mistrovství Šumné ve cvrnkání kuliček do důlku bylo i letos velmi vyrovnané. První místo obsadila Petr Tomek s 10 cvrnky před Janem Malířem s 11 cvrnky a Michaelou Dvořákovou s 12 cvrnky.

Na finančním a materiálním zajištění akcí závěru školního roku se podíleli kromě DDM Šumná: Centos a.s. Znojmo, Česká pojišťovna a.s. Znojmo, p. Drtina /Restaurace Šumná/, Dohlížecí výbor SD Jednota Šumná, E.ON a.s. České Budějovice, Freeport – obchodní centrum Hatě, p. Gaszczyková /Pohostinství U Potácelů Lesná/, firma Grisoft a.s. Brno, p. Kašparová /Uhelné sklady Šumná/, Obec Šumná, p.ing. Oberreiter /Dvůr Bažantnice Šumná/, p. Podsedník /Výroba cukrové vaty a zmrzliny Dobšice/, Poštovní spořitelna a.s. Znojmo, p. Potácelová /Potraviny Lesná/, p. Slabý /Truhlářství Šumná/, prodejna SD Jednota Šumná /p. Lálková/, p. Stehlíková /Kadeřnictví Šumná/ a Trstěnická pálenice Trstěnice. Všichni si zaslouží poděkování.